KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15482088
nr 1548 2088
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Man med flöjt. Signerad. Blandteknik, bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 54x39
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:30:57
700 kr
800 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
6
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
6
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
6
2.800 kr
7
3.000 kr
6
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell